Ponožky od babičky

Založili jsme značku Ponožky od babičky, abychom se „zbavili chmur a starých svetrů“ a také proto, abychom jejich prodejem podporovali samotné pletařky a také další programy pro seniory v Centru Elpida. V současnosti zaměstnáváme přes sto devadesát pletařek z celé republiky, které dokáží uplést „cool“ ponožky i z použitého materiálu. Ponožky od babičky jsou totiž pletené z darovaných zbytků vlny.


Projektem Ponožky od babičky se Elpida, o.p.s. hlásí k principům sociálního podnikání.

Vzniká tak nejpestřejší kolekce, kde každý pár je originál, každý pár nese osobitý styl, ale i jméno své autorky na etiketě. Cena ponožek se skládá z honoráře pro pletařky a z příspěvku na aktivity v Centru pro seniory. Hlavně klid a nohy v teple. Klasické pletené ponožky jsou zpět. Začíná pletená revoluce.

Máte doma nepotřebnou vlnu, kterou byste nám chtěli darovat?

Ozvěte se na info@elpida.cz
nebo telefon 272 701 335
.

Ve spolupráci s novinářkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau) pořádáme Hladce obrace – mezigenerační workshopy pletení a háčkování určené široké veřejnosti. Návštěvníci se naučí, jak se pletou ponožky a to přímo od babiček pletařek zapojených do projektu Ponožky od babičky. Kromě nich zveme pravidelně mladé designérky, které ve své tvorbě používají pletací či háčkovací techniky, které na malých projektech (čepice, nákrčníky, pouzdra na tablety, mobily apod) předvedou návštěvníkům.

Vedle setkání s tradiční ruční technikou jsou workshopy Hladce obrace také příležitostí k recyklaci a sběru nevyužité vlny. Pokud vám doma zabírají místo nevyužitá klubíčka, můžete je předat do nových rukou právě na workshopu.

Obr.: Hladce obrace